Who Is Who

Wpisy

 • niedziela, 03 marca 2019
  • Wpis bez tytułu

   NOWY ADRES LongPlay!

   Od 1 marca wszystkie nowe wpisy pojawiać się będą pod adresem:

   longplay1.blogspot.com

   Pożegnanie z blox.pl

   29 kwietnia 2019 platforma Blox.pl zostanie zamknięta. Według oficjalnych informacji od tego dnia wszystkie blogi prowadzone na Blox.pl przestaną istnieć, a dotychczasowe linki do nich przekierowujące staną się martwe.
   Fakt ten dotyczy również portalu LongPlay, składającego się z kilku prowadzonych na platformie Blox.pl witryn.
   Po 9 latach funkcjonowania portal LongPlay w obecnej formie i pod dotychczasowym adresem.przestanie istnieć.
   Wszystkie treści zostały jednak zarchiwizowane i są dostępne pod nowym adresem.

   W kwietniu 2010 roku założyłem bloga LongPlay. Z czasem swą działalność poszerzyłem o kolejne blogi, co stworzyło portal składający się z sześciu niezależnych, lecz połączonych z sobą witryn:

   - LongPlay, czyli blog główny, na którym umieszczałem opisy płyt, relacje z koncertów, felietony, wywiady z muzykami i informacje o nowych albumach;

   - LongPlay -recenzje, czyli zbiór opisów i komentarzy do przesłuchanych płyt (dziś jest to baza blisko 2,5 tyś recenzji);

   - LongPlay -newsletter, czyli serwis oparty na materiałach prasowych, na którym zamieszczane były zapowiedzi albumów, informacje o nowych płytach, koncertach i wydarzeniach muzycznych;

   - LongPlay -czytelnia, gromadzący opisy i refleksje związane z przeczytanymi książkami;

   - LongPlay -Who Is Who, czyli zbiór biograficzny zawierający encyklopedyczne informacje o muzykach;
   i wreszcie:

   - Jarek Śmietana Fan Blog, będący przez kilka lat oficjalnym uzupełnieniem autoryzowanej strony nieodżałowanego Jarka Śmietany. Blog zgromadził największą bazę informacji o naszym wielkim gitarzyście: relacje z koncertów, wywiady, recenzje i kalendarium koncertowe. Odnośnik do bloga zamieszczony był na oficjalnej stronie muzyka, a jego adres do dziś znajduje się w Wikipedii pod hasłem: Jarek Śmietana.

   Podczas 9-letniego funkcjonowania, portal LongPlay pozyskał bardzo dużą rzeszę Czytelników. W aktualizowanym co tydzień na platformie blox.pl rankingu najczęsciej odwiedzanych blogów, najbardziej aktywne witryny portalu: LongPlay, LongPlay -recenzje i LongPlay -newsletter, zajmowały każdorazowo pozycje plasujące się w pierwszej piątce podsumowania w kategorii: muzyka.
   LongPlay stał się tym samym znaczącym medium w internecie, a nawet dzięki podjęciu współpracy z dwumiesięcznikiem ArtPost także w formie drukowanej.
   Portal patronował wielu wydawnictwom płytowym, oraz wydarzeniom muzycznym, z upływem czasu stając się rozpoznawalną marką.
   Dlatego likwidacja platformy, na której LongPlay funkcjonował od początku swego istnienia nie może oznaczać zakończenia działalnosci witryny.
   Dużo pracy kosztowało zarchiwizowanie wszystkich treści znajdujących się na sześciu blogach i przeniesienie ich pod nowy adres. Forma (grafika, układ) archiwalnych wpisów odbiega co prawda od dotychczas publikowanych, jednak ich treść została zachowana.
   Mam nadzieję, że wysiłek i upór jaki towarzyszył tej pracy opłaci się i LongPlay nadal z powodzeniem będzie funkcjonował, będąc źródłem wielu cennych informacji o tym co dla nas najważniejsze: Muzyce.

    

   Robert Ratajczak

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   longplay_2010
   Czas publikacji:
   niedziela, 03 marca 2019 21:39

Kalendarz

Marzec 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

ARTISTS PAGES:

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

Ł

M

N

O

P

R

S

Ś

T

U

V

W

Y

Z

Ź

Ż